Mar 7, 2019
83 Görünümler
Yedikçe acıktıran bu besinlerden uzak durun! için yorumlar kapalı

Yedikçe acıktıran bu besinlerden uzak durun!

Yazan

İştahınız sürekli açıksa ve yediğiniz halde kısa sürede tekrar acıkıyorsanız bunun sebebi yedikleriniz olabilir. Kilo problemi olan kişilerin sıkça şikayetçi oldukları şey kısa sürede tekrar acıkmaları. Bunun bir çok sebebi olabilirken başlıca sebepleri arasında tüketilen besin grubu gelmektedir. Diyetisyenler tarafından yapılan açıklamalara göre bazı besin türleri çok tüketildiğinde doyurmak yerine, tam tersi bir etkiye yol açıyor. İşte yedikçe yemenizi sağlayan besinler ve sürekli acıkmanızın nedenleri…

Kırmızı biber, tarçın ve çok daha fazla ürün doyurmak yerine daha çok acıktırıyor. İşte yedikçe acıktıran bu besinlerden bazıları sizi çok şaşırtacak…

KIRMIZI ACI BİBER

Kırmızı acı biberi, yağ yakma özelliğinden dolayı tercih ediyorsanız yeniden düşünmenizde fayda var. Kırmızı acı biber çok fazla tüketildiğinde iştah açıcı bir özelliğe sahip oluyor, bu sebeple diyetisyenler tarafından belirli miktarda tüketimi tavsiye ediliyor.

PATATES

İçeriğinde bol miktarda glisemik bulunduran ürünlerden bir diğeri ise patatestir. Özellikle patates kızartması daha çok acıktırdığı için, kilo almak istemeyenlerin patates kızartmasından uzak kalması faydalı olacaktır.

MISIR GEVREĞİ

Sabahları kahvaltı yerine atıştırmalık mısır gevrekleri yemeyi tercih ediyorsanız günün ilerleyen saatlerinde karnınız acıkabilir. Mısır gevreği yerine tercih edeceğini yulaf ezmesi çok daha doyurucu bir besin olacaktır.

TARÇIN

Kan şekerini düşüren ve yağ yakıcı özelliği olan tarçının fazla tüketilmesi halinde iştahınız açılabilir. Bu sebeple sınırlı biçimde tüketilmesi faydalı olacaktır.

KARALAHANA

Kilo vermeye çalışıyorsanız karalahanadan uzak durmalısınız. Karaciğer üzerindeki olumlu etkileri bilinen karalahana iştah açan ürünler arasında yer alıyor.

MUZ

Yedikçe iştahınızı arttıracak besinlerden birisi de muzdur. İçeriğinde bol miktarda glisemik bulunduran muz, bu nedenle diyet yapan kişilere önerilmez.

 

TUZ

Yedikçe acıktıran besinlerden bir diğeri ise tuz. Çok tuzlu yiyecekler tükettiğinizde iştahınızın açıldığını hissediyorsanız, bu yediğiniz besindeki tuz miktarına bağlı olabilir. Vücut için çok zararlı olan tuz tüketimi, ödem oluşumuna da neden olduğu için dikkatli bir biçimde tüketilmesi faydalı olacaktır.

İNCİR

Çok sevilen meyvelerden birisi olan incir, yüksek şeker oranı sebebiyle diyet yapanlar için tavsiye edilen bir ürün değildir.

Kaynak: sabah.com.tr

Makale Etiketleri:
·
Makale Kategorileri:
Sağlık ve Güzellik

Yoruma kapalı.