May 10, 2018
2266 Görünümler
Vecdet Öz’den Sitem! için yorumlar kapalı

Vecdet Öz’den Sitem!

Yazan

24 Haziran’da yapılacak olan erken seçim için aday olan Vecdet Öz 100 Bin imzayı toplayamadı. Ysk’nın kabul ettiği 4 adaydan biri olan Öz 3 bin 30 imzada kaldı. Diğer adaylar Meral Akşener,Temel Karamollaoğlu ve Doğu Perinçek yeterli imzayı toplayarak aday oldu.

Habertürk’ten Onur Şahanoğlu’na konuşan Vecdi Öz, CHP’ye sitem etti, ittifakları eleştirdi.

Öz, “Seçme ve seçilme hakkı konusunda bu uygulamayı sıkıntılı buluyorum. Aday olabilmek için 139 bin lira para ödemeniz gerekiyor. Partim olmasa ben bu parayı yatıramazdım, partisi olmayan kimse de bu parayı yatıramaz” dedi.

Öz imza sınırının fazla olduğunu söyledi. Seçmen merkezlerine 30,40 km uzakta olanlar var.Kimin arabası var? Kim gidecek o kadar yolu? dedi.

Muhalefetin ittifakına yönelik eleştiriler getiren Öz, “İttifak yapan partiler ‘Gidin şuna imza atın’ dediler. Bu doğru değil. Özellikle CHP’ye bu konuda çok kızıyorum. Benim günahım neydi kardeşim? Ben kendi gücümle, çalışmalarımla, partimin desteğiyle 3 bin 30 oy topladım. O onun havuzuna, öbürü başkasının havuzuna imza atıyor. Bunu doğru bulmuyorum. Benim partim küçük, yumruğum küçük ama yüreğim büyük.” dedi

Makale Etiketleri:
· · · · · ·
Makale Kategorileri:
Genel · Hayata Dair

Yoruma kapalı.