Nis 8, 2019
235 Görünümler
Uyumadan Önce Başucunuza Dilimlenmiş Limon Koymayı Unutmayın için yorumlar kapalı

Uyumadan Önce Başucunuza Dilimlenmiş Limon Koymayı Unutmayın

Yazan

Herkesin hayali yastığa başını koyar koymaz uyumak ve sabaha kadar deliksiz bir uyku çekerek güne zinde uyanmaktır. Gün içerisinde yaşanan stres, olumsuz çevre faktörleri yada bazı hastalıklar bazen buna izin vermez. Uyuyabilmek için farklı yollar deneriz. Bazen ilaç takviyesi bazen bitkisel yolları deneyerek çare ararız.

Bu yollardan biride limon terapisi… Dörde böldüğünüz bir limonu başucunuzdaki  sehpaya  koyduğunuzda ferahlatıcı kokusu sayesinde daha rahat uykuya daldığınızı göreceksiniz. Sofralarımızdan eksik olmayan limon sadece salataya verdiği mayhoş tatla değil, suya sıktığınızda tansiyonunuzu dengelemek, çayınıza aroma katmak, saçlarınızı şekillendirmek için değil uykuya dalmak için kullanmayı mutlaka denemelisiniz.

Ertesi gün uyandığınızda gergin olmadığınızı ve güne dinlenmiş bir zihinle uyandığınızı göreceksiniz. Yapılan araştırmalarda narenciye kokusunun insanı rahatlatma ve gevşetme özelliklerine sahip olduğu kanıtlanmıştır. Aynı zamanda burun tıkanıklığı yaşıyorsanız daha rahat nefes alabildiğinizi hissedeceksiniz.

Limon dilimleriyle böceklerden ve sivrisineklerden de korunacaksınız. Sivrisinekler limon sevmedikleri için odanızı terk edecekler. Haşeratlar da aynı şekilde limondan uzak duracakları için odanızda kalmayacaklardır. Bu nedenle sinek vızıltılarına ve böcek sokmalarına karşı korunarak uykunuzun bölünmesini önlemiş olacaksınız.

Makale Etiketleri:
·
Makale Kategorileri:
Sağlık ve Güzellik

Yoruma kapalı.