Mar 27, 2019
112 Görünümler
Takma Kirpik Kullanırken Dikkat! için yorumlar kapalı

Takma Kirpik Kullanırken Dikkat!

Yazan

Şüphesiz kirpiklerimiz gözlerimizin koruyucu melekleridir. Kalın ve sık kirpikler zengin görünmemizi sağlar. Eğer kirpikleriniz gür değilse makyaj yaptırırken yada günlük hayatta mutlaka takma kirpik kullanıyorsunuzdur. Eğer kullandıysanız ne kadar zor ve zahmetli bir iş olduğunu biliyorsunuz demektir. Takma kirpik kullanırken en dikkat etmemiz gereken nokta onları kullanmadığımız zamanlarda hijyenik olarak saklayabilmektir.

Öncelikle kirpikleriniz takılıyken onları sudan uzak tutmalısınız. Makyajınızı kirpiklerinize dokunmadan makyaj temizleme mendili kullanarak temizleyebilirsiniz. Duş almanız gerekiyorsa sadece vücudunuzu ılık suyla yıkayabilirsiniz. Sıcak suyun etrafa yaydığı buhar kirpiklerinizin yapışkan özelliğini kaybetmesine sebep olabilir.

Makyaj yaparken fazla yağ içeren kozmetik ürünler kullanmamalısınız. Yağlı malzemeler kirpiklerinizin deforme olmasına sebep olacak ve ömrünü kısaltacaktır.

Son olarak takma kirpiklerinize kıvırıcı alet kullanmayın. Doğal kirpiklerde kullanılan kirpik kıvırıcı aleti takma kirpiklerinizde kullanırsanız onların kırılmasına ve kopmasına sebep olursunuz.

Makale Kategorileri:
Sağlık ve Güzellik

Yoruma kapalı.