Mar 29, 2019
259 Görünümler
Simit Alırken Bir Kez Daha Düşününün! için yorumlar kapalı

Simit Alırken Bir Kez Daha Düşününün!

Yazan

Günümüzün korkunç hastalığı kansere yakalanma olasılığı ne yazık ki aldığımız besinlerden de kaynaklanıyor. Simit tüketiminin kansere yol açacağı aklınıza gelir miydi? Açıkçası benim aklıma gelmezdi. Yaptığım küçük bir araştırmayla simit tüketiminin fazlasının kanser hastalığına yol açtığını öğrendim ve herkesin bilmesini istedim. Bunun tek bir sebebi var oda diğer unlu mamüller gibi tüketildiğinde hızla kan şekerini yükseltmesi… Ucuz ve doyurucu bir gıda olan simidi çok sık tüketiyorsanız bu detayı tekrar gözden geçirmenizi ve simit tüketimini azaltmanızı şiddetle öneriyorum. Simit dışında kansere yol açan bazı gıdaları listelemek gerekirse;

Çiftlikte Beslenen Somonlar

Onkoloji doktorları çiftlik somonlarının atık maddelerle beslendiklerini göz önünde bulundurarak tüketimini önermiyorlar.

Trans Yağlar

Trans yağlar kanser hastalığına neden oldukları gibi birçok damar hastalığına ve kalp krizine sebep olabiliyorlar.

Alkol Tüketimi

Aşırı miktarda kullanılan alkol meme, akciğer ve kolon kanserine yol açıyor.

Tatlandırıcılar

İçinde var olan kimyasal maddeler nedeniyle yapay tatlandırıcılar kanser hastalığını tetikliyor.

Yüksek Isıda Pişirilen Yiyecekler

Mangal ve ızgara gibi kontrolsüz yöntemlerle pişirilen gıdalar kanserojen maddelere dönüştüğü için uzmanlar tarafından önerilmiyor.

İşlenmiş Et Ürünleri

Sucuk, sosis, salam gibi işlenmiş et ürünleri Dünya Sağlık Örgütü tarafından kesinlikle yenmemesi gereken gıdalar arasında yerini alıyor.

 

Makale Kategorileri:
Yemek

Yoruma kapalı.