Ara 28, 2019
35 Görünümler
Protez Saç için yorumlar kapalı

Protez Saç

Yazan

PROTEZ SAÇ NEDİR?

Genetik yapı, stres, üzüntü gibi nedenlerden dolayı belli dönemlerde saç kayıpları yaşanabilmektedir.  Saçların belli bir kısmının dökülmesi ya da büyük çoğunluğunun dökülmüş olması, kişilerin psikolojisini etkileyerek kaliteli bir yaşam standardı oluşturmalarına engel olur. Bu sebeple alanında uzman kişilerce geliştirilmiş olan protez saç ile kişiler eski mutlu günlerine dönebilme imkanı elde ederler.

Protez Saç Yapım Aşaması

Alt yapıları tül olarak tasarlanmış bu protezler el işçiliği ile özel olarak hazırlanan kişiye has ürünlerdir. Kişinin saç rengine ve kıl yapısına uygun olarak üretildiklerinden dolayı boya, maşa, fön gibi işlemleri de rahatlıkla yapabilirsiniz. İstediğiniz uzunlukta sipariş verebileceğiniz bu ürünler ile acılı saç ekim işlemlerine de maruz kalmamış olursunuz.

Saçlar, belli bir sırayla oluşturulmadığından dolayı, her türlü yöne rahatça tarayarak istediğiniz şekli verebilirsiniz. Üretim aşamasında kullanılan ürünler sayesinde cilt renginizle birebir uyumlu olan saçlar, dışarıdan bakıldığında fark edilmemektedir. Günümüzde daha çok erkeklerin saç dökülme sorunu yaşamalarından dolayı tercih sebebi olan protez saç, saç çıkarma yöntemleriyle vakit kaybetmeden kısa bir süre içinde saçlarınıza kavuşmanıza olanak verecek bir işlemdir.

Protez Saç Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Saç ekme işlemi ise kişilere fazla acı veren ve cerrahi müdahale gerektiren işlemlerdir. Zaman kaybı yaşanmasının yanı sıra para kaybı da yaşanacağı için genellikle tercih edilmemektedir.  Ayrıca saç ekimlerinin geri dönüşü yoktur. Beğenmediğiniz takdirde ve ya istediğiniz sonuca ulaşamadığınızda sizi daha büyük bir soruna götürecektir. Bundan dolayı protez saç daha çok rağbet görmektedir. Hem kısa zamanda hem de cilt analizi yapılarak hazırlanan bu yöntem ile saçlarınızın hiç dökülmediği hissine sahip olacaksınız.

Fiziksel görünümünüzü etkileyecek olan en büyük faktör saçınızdır. Bu yapacağınız işlemle özgüveninizi yeniden kazanacak, yaptığınız işlerde de daha başarılı olacaksınız. İnsan psikolojisi ile sağladığı başarı her zaman doğru orantılıdır. Bundan dolayı aynaya her baktığınızda gülümsediğinizi de göreceksiniz. Protez saç işlemi ortalama olarak 2 saat gibi kısa bir zamanda zahmetsiz ve acısız bir şekilde yapılabilmektedir. Saç dökülmesi yaşayan ve bundan rahatsızlık duyan herkesin kullanabileceği ve yaş sınırının olmadığı bu işlem ile sağlıklı ve mutluluk dolu günlere merhaba diyeceksiniz.

 

Kaynak :  www.hairreform.com.tr

Makale Kategorileri:
Sağlık ve Güzellik

Yoruma kapalı.