Şub 20, 2019
358 Görünümler
McDonald’s’tan Happy Meal Alana Çocuk Kitabı için yorumlar kapalı

McDonald’s’tan Happy Meal Alana Çocuk Kitabı

Yazan

Yıllardır Happy Meal menülerin yanında verdiği oyuncaklarla çocukların gönlünde taht kuran McDonald’s Türkiye, 2019’da menünün hediye opsiyonuna çocuk kitaplarını da ekledi. Happy Meal müşterileri, 2019 boyunca ünlü İngiliz yazar Cressida Cowell’ın McDonald’s için özel olarak kaleme aldığı ‘Treetop İkizlerinin Maceraları’ serisinin kitaplarını okuma imkanı bulacak.

McDonald’s Türkiye, çocukların kişisel gelişimine ve eğitimine katkıda bulunmak için 2019’da Happy Meal menüsü alanlara oyuncak seçeneğinin yanı sıra çocuk kitabı seçeneği de sunuyor. Bugüne kadar çocuklara yönelik kampanyalarıyla adından sıkça söz ettiren McDonald’s, 2019 içerisinde, “Ejderhanı Nasıl Eğitirsin?” kitap serisiyle üne kavuşan çocuk kitabı yazarı Cressida Cowell’ın sadece firma için kaleme aldığı 12 kitaptan oluşan “Treetop İkizlerinin Maceraları” adlı seriyi Happy Meal menüsünün hediye seçenekleri arasına ekledi. Her ay seriden iki kitap, Happy Meal’in hediye seçenekleri arasına eklenecek. Menüyü tercih eden müşteriler, oyuncak ve kitap seçenekleri arasından seçim yapabilecek.

Son lokmaya kadar lezzet, son sayfaya kadar macera

Happy Meal menüsü için başlattıkları çocuk kitabı kampanyasının kendilerini çok heyecanlandırdığını kaydeden McDonald’s Türkiye Pazarlama Direktörü Elif Göktaş, “McDonald’s, dünyada olduğu gibi Türkiye’de onlarca yıldır Happy Meal menüsüyle çocukları mutlu etmeyi amaçlayan bir marka. Happy Meal menüsü yanında sunduğumuz kitap seçeneğiyle çocukları mutlu etmenin yanı sıra onların gelişimine de katkıda bulunmak ve sektörümüze örnek olmak istiyoruz. Restoranlarımızda aileleriyle keyifli vakit geçiren çocuklar, anne veya babalarıyla birlikte kitaplarını okuyabilecekler. Yani son lokmaya kadar lezzet, son sayfaya kadar da macera çocukları bekliyor. Kampanyamızla çocukların ebeveynleriyle geçirdikleri kaliteli zamana da katkıda bulunmak istedik. McDonald’s Türkiye olarak benzer konularda sorumluluk almaya ve hızlı servis sektöründe fark yaratmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Türkiye’de McDonald’s

‘BrandZ En Değerli 100 Küresel Marka’ çalışmasına göre dünyanın en değerli 10’uncu markası olan ve Türkiye’de ilk restoranını 1986 yılında açan McDonald’s, 2005 yılından bu yana Anadolu Grubu (Anadolu Endüstri Holding) çatısı altında faaliyet göstermektedir. McDonald’s, bugün yaklaşık 255 restoranı ve 6000 civarında çalışanı ile yılda 100 milyon kişiye hizmet vermektedir. McDonald’s, sunduğu ürün ve hizmetlerin %98’ini Türkiye’de üretim yapan tedarikçilerden temin etmektedir.

McDCafé
McCafé yaklaşık 20 yıl önce Avustralya’da doğmuş bir konsepttir. Dünyada 32 ülkede 1300’den fazla restoranda faaliyet gösteren kahve zinciri McCafé, Türkiye’de McDCafé adıyla 25 McDonald’s restoranında hizmet vermektedir. McDCafé’lerde, Espresso’dan Capuccino’ya, Flatwhite’dan Americano’ya, Latte’den Türk kahvesine, Frappe’den, Smoothie’ye kadar, birçok sıcak ve soğuk içecek seçeneklerinin yanında birbirinden lezzetli kek ve muffin gibi damak zevkine hitap eden yiyecekler de bulunmaktadır.

McDonald’s Çocuk Vakfı Hakkında
1974 yılında ABD’de kurulan günümüzde 64 ülkede faaliyet gösteren RMHC’nin (Ronald McDonald House Charities) bir uzantısı olarak Türkiye’de 2001 yılında faaliyete geçen McDonald’s Çocuk Vakfı’nın misyonu, çocukların sağlığı ve mutluluğu için projeler gerçekleştirmektir. McDonald’s Çocuk Vakfı, bu misyon çerçevesinde bugüne kadar 25 yerleşim merkezindeki 29 sağlık kuruluşunda 52 proje gerçekleştirmiştir. Bu projelerden yararlanan çocuk sayısı 250 bin’e yaklaşmış ve Vakfa 2 milyon doların üzerinde ayni ve nakdi bağış yapılmıştır.

McDonald’s Çocuk Vakfı 2012 yılında gerçekleştirilen Şişli Etfal Hastanesi Gelişimsel Pediatri Servisi’nin inşa ve teşrifi projesi ile RMHC’nin en prestijli ödüllerini kazandı. Şişli Etfal Hastanesi Gelişimsel Pediatri Servisi Projesi kendi kategorisinde ‘En İyi Proje’ ödülünü alırken, RMHC’nin en büyük ödülü olan Kim Hill seyirci ödülüne layık görüldü.

Makale Etiketleri:
· · ·
Makale Kategorileri:
Yemek

Yoruma kapalı.