Şub 5, 2019
148 Görünümler
KidzMondo Sömestirde 14 bin Ziyaretçi Ağırladı için yorumlar kapalı

KidzMondo Sömestirde 14 bin Ziyaretçi Ağırladı

Yazan

Trump Alışveriş Merkezi’nde eğlence & öğrence konsepti ile hizmet veren çocuk şehri KidzMondo sömestirde yoğun ilgi gördü. Çocukların doktorluktan itfaiyeciliğe 40’tan fazla birimde meslekleri deneyimlediği ve gerçek yaşamı keşfettiği KidzMondo, sömestir süresince yaklaşık 14 bin ziyaretçi ağırladı.

Çocuklar en çok pilot, polis ve itfaiyeci olmayı tercih etti

Toplam 4 bin m2’lik alanda hizmet veren, 40’ı aşkın meslek biriminin yer aldığı KidzMondo, parkta kalış süresi ile de öne çıktı. Çocuklar KidzMondo’da minimum 5 saat vakit geçirirken parkta 9 saat kalan ziyaretçi sayısı ise yüzde 10 seviyesinde gerçekleşti. Çocuklar parkta kaldıkları süre boyunca en çok pilot, itfaiyeci ve polis olmayı tercih etti. Dondurma ve çikolata fabrikaları da sıralamada üst sırada yer aldı, çünkü bu birimlerde görev alan çocuklar karşılığında dondurma ve çikolata kazandı.

İstanbul dışından da ziyaretçi aldı

Sahip olduğu eğlence & öğrence konsepti ile Türkiye’deki iki merkezden biri olan KidzMondo, İstanbul’un farklı ilçelerinin yanı sıra İzmir, Bursa, İzmit, Ankara, Adana gibi şehirlerden de yoğun ziyaretçi aldı.

“Bu konsept başka ülkelerde devlet tarafından destekleniyor”

Hareketli bir sömestir dönemi geçirdiklerini söyleyen KidzMondo Trump İstanbul Yönetim Kurulu Başkanvekili Hande Sabuncuoğlu, “KidzMondo’nun bu sene 5. yılı… Her sene olduğu gibi bu yılı da güzel rakamlarla kapattık. KidzMondo konseptiyle çocukları olduğu kadar ebeveynleri de mutlu ediyor; çünkü çocuklar burada gerçek yaşamı deneyimliyor. Gerçek yaşamı, ekonomik dengeyi çok daha hızlı ve net kavrayabiliyor” şeklinde konuştu. KidzMondo konseptindeki dünyanın başka ülkelerinde gidilmesi zorunlu parklar arasında yer aldığına dikkat çeken Sabuncuoğlu sözlerini şöyle sürdürdü: “Finlandiya’da KidzMondo’nun çok daha basit bir versiyonu var ve burası devlet tarafından destekleniyor. 12 yaş altındaki çocukların özellikle gitmesi şart koşuluyor. Çocukların eğitimi için çok önemli bir kriter. Çünkü bu konseptteki parklarda yaşamın döngüsü ile ilgili her şeyi çocuklara deneyimleterek çok daha kolay öğretebiliyorsunuz”

Makale Etiketleri:
· · ·
Makale Kategorileri:
Eğlence

Yoruma kapalı.