Şub 25, 2019
231 Görünümler
Evinizde Yaparak Güzelleşebileceğiniz Cilt Maskeleri için yorumlar kapalı

Evinizde Yaparak Güzelleşebileceğiniz Cilt Maskeleri

Yazan

Hepimiz aynaya baktığımızda güzel, pürüzsüz ve bakımlı bir ciltle karşılaşmak isteriz. Aynadaki size baktığınızda gülümsemek istiyorsanız. Bir Garip Yazarın tavsiyelerine kulak verin. Maskeleri hazırlamak için tavsiye edeceğimiz malzemeler hepimizin evinde bulunan ürünlerden oluşuyor. Şimdi güzelliğinize güzellik katma zamanı..!

Maya Maskesi İle İstenmeyen Sivilcelere Son…

Cildinizde çıkan sivilceler kabusunuz oldu. Artık onları yüzünüzde istemiyorsunuz. Bu durumdan kurtulmak için 1 paket kuru maya size tahmininizden daha çok fayda sağlayacak. Kuru mayaya azar azar su ilave ederek macun kıvamına getirelim. Yüzünüze krem sürer gibi sivilcelerin üzerine maya ile hazırladığınız macunu sürün. Karışımın kuruması 1 dakika bile sürmeyecek. Kuruduktan sonra rahat bir uykuya dalabilirsiniz.

Daha Canlı Bİr Cİlt İçin Çilek Maskesi

Evet, ilkbaharın başlangıcıyla yazın sonuna kadar severek tükettiğimiz çilekten bahsediyoruz. En sevdiğiniz bu lezzetli meyve cildinizi canlandırmaya birebir. 2 kaşık yoğurtla birlikte 4-5 adet çileği ezerek karıştırmakla başlıyoruz işe. Yüzümüzün tümüne ince bir zar gibi sürüyoruz. İşlemi yaparken göz çevremize taşırmamaya özen gösteriyoruz. 5-10 dakika yüzümüzde beklettikten sonra artık yüzümüzü yıkayabiliriz. En etkili sonuç için ayda birkaç kez işlemi tekrarlayabiliriz.

Işıldayan Bir Cilt İçin Kivi Maskesi

C vitamini vücudumuzun olmazsa olmazıdır. Hem pırıl pırıl bir cilt hemde zinde bir vücut için özellikle kış aylarında kivi tüketmek önemlidir. Biz kiviyi sadece yemekle kalmayıp cildimizi parlatması için maske yapmayı denedik. İlk olarak birkaç tane kiviyi püre haline getirerek suyunu süzüyoruz. Kalan posayı yüzümüzü temizledikten sonra uyguluyoruz. !5- 20 dakika masaj yaptığımızda daha faydalı olacaktır. İşlem tamamlandıktan sonra yüzümüzü ılık suyla yıkayabiliriz. Uygulamayı aksatmadan haftada bir kez yaparsak etkili olacaktır.

 

 

 

 

 

Makale Etiketleri:
· ·
Makale Kategorileri:
Sağlık ve Güzellik

Yoruma kapalı.