Haz 15, 2017
528 Görünümler
Evde Kendi Maskenizi Hazırlayın için yorumlar kapalı

Evde Kendi Maskenizi Hazırlayın

Yazan

Yüz için nemlendirici maske:

Yumurta sarısı

Süt

Bir kapta bir yumurta sarısı ve bir kaşık sütü karıştırın. Bu karışımı yüzünüze yayın, üzerini ince bir bezle örterek 15 dakika bekleyin. Ardından kağıt mendille silerek temizleyin. Daha sonra sırasıyla ılık ve soğuk suyla yüzünüzü yıkayın. Kuru ve nemsiz bir cildiniz varsa bu maske sizin için birebir. İçinde bulunan yumurta sarısı cildinizi beslerken süt nemlendirecek ve sıkılaştıracak ve cildinize yumuşaklık verecek. Haftada bir kez uygulamak gerekir.

Siyah noktalar için maske:

Limon suyu

Yoğurt

Bir kase yoğurda bir limonun suyunu karıştırın. Bu karışımı gözlerinize gelmeyecek şekilde yüzünüze yayın ve 15 dakika bekleyin. Limon suyu cildi dezenfekte eder, sivilceleri kurutur ve siyah noktaların kaybolmasına yardımcı olur. Yoğurt ise cildi besler, nemlendirir ve yağ miktarını dengeler. Bu maske haftada bir kez uygulanabilir.

Sivilceler için maske:

Karnabahar yaprağı

Zeytinyağı

8 adet karnabahar yaprağını 2 kaşık zeytinyağı ile beraber mikserden geçirin. Karışımı, problemli bölgeler üzerinde daha yoğun olacak şekilde yüzünüze yayın, 10 dakika bekleyin ve ılık suyla temizleyin. Karnabahar yapraklarının temizleyici özelliği vardır. Haftada bir veya iki kez uygulanabilir.

Kırışıklıklara karşı maske:

Kaymak

Elma

Soyulmuş 1 elma ve 3 kaşık kaymağı mikserle birkaç dakika karıştırın. Karıiımı cildinize yaydıktan sonra temiz bir bezle yüzünüzü kapatın. Kaymak cildi yumuşatır, nemlendirir ve cilde elastikiyet kazandırır. Kırışıklıklara karşı da etkilidir. Elma ise cildin diri kalması için önemlidir. Haftada bir kez kullanabilirsiniz.

Makale Etiketleri:
· ·
Makale Kategorileri:
Sağlık ve Güzellik

Yoruma kapalı.