Mar 14, 2019
117 Görünümler
Deri Koltuk Kullanmanın Püf Noktaları için yorumlar kapalı

Deri Koltuk Kullanmanın Püf Noktaları

Yazan

Aslında deri koltukların bakımı sanıldığı kadar zor değildir. Kumaş koltuklarla karşılaştıracak olursak daha kolay olduğunu bile söyleyebiliriz.  Deri koltukları kullanırken tek dikkat edeceğimiz detay kullandığımız kimyasal temizlik ürünleridir.

Kullandığımız bazı deterjanlar diğerlerine nazaran daha yoğun asit içerir. Bu maddeler deri yüzeyi yıpratarak zarar verir. Bunun yerine deterjan kullanmadan temiz nemli bir bez yardımıyla deri koltuklarınızı temizleyebilirsiniz.

Deri Koltuk Kullanırken Dikkat Etmeniz Diğer Durumlar;

  • Koltuklarınızı güneş ışığından koruyunuz. Deri döşemeler ısıya karşı duyarlıdır, kalorifer peteklerine yakın kullanmamanızı öneririz. Çünkü fazla sıcak ortamlarda deri çatlayarak özelliğini kaybedebilir.
  • Koltuklarınızın yıpranmasına engel olmak için temizlerken kesinlikle fırça ve elektrikli süpürge gibi sert gereçler kullanmayınız.
  • Koltuklarınıza leke yapacak herhangi bir yiyecek yada içecek döküldüyse, nemli temiz bezle silip kuruladığınızda lekenin çıkmış olduğunu göreceksiniz.
  • Son olarak ben deterjansız temizlik yapamam diyorsanız deri koltuklar için özel hazırlanmış temizlik malzemelerinden kullanabilirsiniz.
Makale Kategorileri:
Hayata Dair

Yoruma kapalı.