Nis 4, 2019
202 Görünümler
Çocuklarınıza Oyuncak Seçerken Dikkat Edin! için yorumlar kapalı

Çocuklarınıza Oyuncak Seçerken Dikkat Edin!

Yazan

Çocuklar şüphesiz anne babaların en değerli varlıklardır. Onları korumak gelişimlerine katkıda bulunmakta ebeveynlerin görevlerinden en önemlileri…

Çocuk gıda ile fiziksel olarak beslenirken oyun ile de zihinsel olarak beslenir ve gelişir. Onların zihinsel gelişimine destek olmak için mutlaka birebir kaliteli zaman geçirmek önemlidir. Konuşurken  gözlerine bakmak, gerekiyorsa eğilerek göz seviyelerine inmek onları daha değerli hissettirecek, küçük yaşlarda özgüven sahibi olmalarını sağlayacaktır.

Çocuk eğitiminde bir diğer önemli nokta ise oyuncak seçimidir. Bu noktada seçimi çocuğa bırakmamalı ,ebeveyn çocuğun yaşına ve gelişim özelliklerine uygun olanları seçmelidir. Oyuncakların mutlaka sağlık bakanlığından onaylı olanları tercih edilmelidir. En az 3 yaşına kadar  erkek çocuk için araba, kız çocuk için bebek seçmemeli, cinsiyet ayırımı yapılmamalıdır. Sık sık oyuncak satın almak yerine evde bulunan malzemeleri değerlendirerek dikkat çekici oyuncaklar yapabilir, bütçenizi sarsmadan çocuğunuzun ilgisini çekebilirsiniz.

Makale Etiketleri:
·
Makale Kategorileri:
Eğitim & Gelişim

Yoruma kapalı.