Nis 8, 2019
232 Görünümler
Çocuğunuz Allerjik Bünyeli İse Peluş Oyuncaklardan Uzak Tutun için yorumlar kapalı

Çocuğunuz Allerjik Bünyeli İse Peluş Oyuncaklardan Uzak Tutun

Yazan

Erken çocukluk döneminde sık sık karşılaşılan hastalıklardan biri de alerjik rinittir. Hastalık mevsimsel olmakla beraber çevre faktörleride tetiklenmesi için etkendir. Ev tozu akarları hastalığın en büyük sebepleri arasında yer alıyor. Ev tozu akarları ise halı ve halıflekslerde, peluş oyuncaklarda yastık ve yorganlarda daha çok bulunuyor.

Evinizden halıfleksleri kaldırarak, mümkünse halı kullanmayarak, çocuklarınızın yastık, yorgan ve çarşaflarını en az haftada 1 gün 60 derecenin üzerinde yıkayarak önlem alabilirsiniz.

Eğer çocuğunuz alerjik bünyeye sahip ise vücudunun verdiği tepkileri dikkatlice takip etmelisiniz. Bahar aylarıyla birlikte meydana gelen çiçek polenleri hastalığını tetikleyebilir, önlem alınmadığı taktirde astım hastalığına kadar ilerleyebilir.

Hassas bünyeli çocuklarda dikkat edilmesi gereken bir diğer noktada evde evcil hayvan beslemektir. Bu konuda karar vermeden önce çocuğunuzun hassasiyetini bir uzman hekime danışmalı, doktor uygun gördüğü taktirde evinizde evcil hayvan besleyebilirsiniz.

Makale Kategorileri:
Hayata Dair

Yoruma kapalı.