Mar 16, 2019
122 Görünümler
Baş Ağrısından Kurtulmak İçin Pratik Çözümler için yorumlar kapalı

Baş Ağrısından Kurtulmak İçin Pratik Çözümler

Yazan

Özellikle mevsim değişikliği nedeni ile ortaya çıkan baş ağrılarından basit pratik yöntemler ile kurtulabilirsiniz…
İlkbahar aylarının gelmesi ile birlikte birçok insan baş ağrısı şikayeti ile hastane polikliniklerinin yolunu tutuyor.Uzmanların görüşlerine göre, gerekli tetkikler yapıldığında herhangi bir problem yoksa baş ağrısından şu yöntemler ile kurtulabiliriz;

1-Yaz aylarında hava sıcaklığından kaynaklanan baş ağrılarını önlemek için saat 11:00 ile 15:00 arası dışarı çıkmamak önerilir çünkü bu saatler ultraviyole ışınlarının dik geldiği saatlerdir bu nedenle ciddi baş ağrılarına sebep olabilir. Bunu önlemek için: Dışarı çıkarken yanımızda mutlaka güneş gözlüğü, şapka ve güneş kremi bulundurmak gereklidir.

2-Sıvı tüketimine dikkat edilmelidir, eğer yeterince sıvı tüketmiyorsak vücuttaki sıvı eksikliği aşırı baş ağrısı ile sonuçlanabiliyor.Bunu önlemek için: Günde 3 litre su içmeniz, kahve ve çay tüketimini sınırlandırmanız yararlı olacaktır. Aynı zamanda alkol tüketimi de ciddi baş ağrılarına sebep olduğu için alkolden uzak durulmalıdır.

3-Düzensiz uyku da baş ağrısında önde gelen nedenlerdendir. Çok geç uyumak ya da çok geç kalkmak, çok az veya çok fazla uyumak şiddetli baş ağrısına neden olabilir.Bunu önlemek için: 14-17 yaş aralığındaki bireyler için 8 ile 10 saat arası, 18-64 yaş aralığındaki bireyler için 7 ile 9 saat arası ve 65 yaş ve üzerindeki bireyler için de 7 ile 8 saat uyku idealdir.

Makale Kategorileri:
Sağlık ve Güzellik

Yoruma kapalı.